توضیح کوتاه از گاو های شیری و تفاوت شکل آن ها

هلشتاین گاو (holstein cow)

90٪ از گاوهای شیری در کانادا هستند.  بالاترین تولید شیر به طور متوسط ​​(30 لیتر در روز) و بیشترین محتوای پروتئین موجود در شیر باعث شده در بین دامداران محبوبیت پیدا کند.. اکثر هولشتاین سیاه و سفید هستند هر چند برخی قرمز و سفیدنیز هستند.

 

هلشتاین گاو (holstein cow)

****************************

Ayrshire(ایرشایر)

این نژاد مطعلق به Ayr، از اسکاتلند می باشد. با رنگ قرمز و سفید می باشد تولید شیر در این نژاد طور متوسط ​​25 لیتر در روز است.

Ayrshire(ایرشایر)

********************

گرنزی (Guernseys)


گرنزی  نژاد گاوی است  در جزیره گرنزی در کانال انگلیسی، این گاو توسط راهبان از فرانسه در حدود 980 میلادی به این جزیره آورده شد و سال 1878توسط John Abbott به کانادا وارد شد . این نژاد قهوه ای مایل به زرد و سفید. تولید شیر این نژاد به طور متوسط 23 لیتر در هر روز با محتوای بالای چربی می باشد
(مشابه brown swiss).

گرنزی (Guernseys)

**************************

جرسی گاو(jersey)

شیر گاو جرسی دارای بالاترین مقدار چربیدر بین تمام نژاد ها می باشد ، که می توان پنیر عالی، بستنی تولید کرد 
. گاو جرسی در ابتدا از جزیره جرسی در کانال انگلیسی در سواحل فرانسه آمد. آنها برای اولین بار در سال 1868 به کانادا وارد شده اند. گاوهای جرسی کانادا به طور کلی حنایی روشن همراه رنگ سیاه و سفید (مانند گوزن) و ممکن است تکه های سفید رنگی داشته باشند. و تولید شیر متوسط این نژاد در حدود 22 لیتر در روز است.

جرسی گاو(jersey)

**************************

براون سوئیس(brown swiss)
این گاو بزرگ، قوی و بسیار ملایم، شناخته شده است.تولید شیر در این نژاد به طور متوسط ​​25 لیتر در روز و همراه با مقدار زیادی چربی است.

براون سوئیس(brown swiss)


**************************

شورت هورن(Shorthorns)

Shorthorns  حیوانی چند منظوره است به طوری که گوشت، شیر و یک منبع قدرت برای کشاورزان می باشد. امروز، شورت هورن، خوش مزاج و کارآمد برای تولید شیر در نظر گرفته شده است. آن را در رنگ قرمز، سفید و قزل، یک ترکیب منحصر به فرد از موهای قرمز و سفید می توان مشاهده کرد .

شورت هورن(Shorthorns)/ 0 نظر / 189 بازدید